United futet në garë për Sanchon

United futet në garë për Sanchon

​Djajtë e Kuq janë të etur për të sjellur në”Old Trafford”, sulmuesin anglez.

Manchester United janë duke menduar të dërgojnë një ofertë zyrtare, për Jadon Sancho gjatë merkatos verore.


Në garë për talentin anglez, është edhe skuadra tjetër angleze Chelsea, e cila është e gatshme të paguajë deri në 132 milionë dollarë për 19 vjeçarin.

Sancho ka shënuar 12 gola dhe ka 12 asistime në këtë sezon me Dortmundin në Bundensligë./KosovaPress/

Lexo edhe

Loading...
error: