United e mposht Crystal Palace, Wolves e turpëron Liverpoolin

United e mposht Crystal Palace, Wolves e turpëron Liverpoolin

Kanë përfunduar pesë ndeshjet që ishin duke u zhvilluar në Premier Ligën angleze, ku kemi befasi edhe rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Molineux”, Wolverhampton e ka turpëruar Liverpoolin duke e mposhtur me rezultat bindës 3:0, raporton KosovaPress.

Një autogol nga Matip (minuta e 5’) dhe golat nga Dawson (minuta e 12’) dhe Ruben Neves (minuta e 71’) i siguruan pikët e plota Wolves në përballjen ndaj Liverpoolit.

Po ashtu, fitore sot regjistruan edhe Manchester United e Brightoni, ku “Djajtë e Kuq” mposhtën Crystal Palace me rezultat 2:1, kurse Brightoni shënoi fitore 1:0 ndaj Bournemouthit.

Më poshtë mund t’i gjeni rezultatet e ndeshjeve që kanë përfunduar në Premier Ligën angleze.


Everton 1:0 Arsenal

Aston Villa 2:4 Leicester City

Brentford 3:0 Southampton

Brighton 1:0 Bournemouth

Manchester United 2:1 Crystal Palace

Wolverhampton 3:0 Liverpoolin

Lexo edhe

Video