Ukrainë: Gjashtë përpjekje ruse për sulm në lindje

Ukrainë: Gjashtë përpjekje ruse për sulm në lindje

Në përditësimin e përditshëm operacional të ushtrisë ukrainase, zyrtarët e saj ushtarakë kanë dhënë detaje të sulmeve ruse në rajonin lindor të Donbasit.


“Në territorin e rajoneve të Donetskut dhe Luhanskut, mbrojtësit e Ukrainës zmbrapsën gjashtë sulme të armikut, shkatërruan katër tanke, gjashtë njësi automjetesh të blinduara dhe shtatë njësi automjetesh armike”, thanë zyrtarët ushtarakë në një postim në Facebook.

Lexo edhe

Video