Ukrainë – Austri, formacionet zyrtare të ndeshjes vendimtare në Grupin C

Ukrainë – Austri, formacionet zyrtare të ndeshjes vendimtare në Grupin C

Në kuadër të rrethit të fundit të ndeshjeve në Grupin C sot do të ballafaqohen Ukraina dhe Austria.

Këto dy skuadra janë në luftë direkte për vendin e dytë i cili garanton kualifikimin për në fazën e eliminimit direkt të Kampionatit Evropian Euro 2020, përcjellë KosovaPress.

Të dy kombëtaret i kanë nga tri pikë pas dy ndeshjeve pasi që të dyja e kanë mposhtur Maqedoninë e Veriut ndërsa kanë pësuar disfatë nga lideri i këtij grupit, Holanda.


Ndeshja zhvillohet nga ora 18:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Ukraina: Bushchan, Sudorchuk, Yarmalenko, Malinovskyi, Yarmechuk, Shaparenko, Zabarnyi, Mykolenko, Zinchenko, Karavaev, Matviyenko.

Austria: Bachmann, Dragovic, Hinteregger, Arnautovic, Alaba, Sabitzer, Grillitsch, Baumgartner, Lainer, X.Schalger, Laimer.

Lexo edhe

Video