Ukraina: Rusia ka humbur 34.850 trupa gjatë pushtimit

Ukraina: Rusia ka humbur 34.850 trupa gjatë pushtimit

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që Rusia ka pësuar që nga fillimi i luftës.

Në raport thuhet se 34.850 trupa ruse janë vrarë dhe 3.659 automjete të blinduara të personelit janë shkatërruar.


Pajisjet e tjera ushtarake që janë zhdukur përfshijnë 184 helikopterë, 1532 tanke dhe 217 avionë, raporton Sky News.

Lexo edhe

Video