UEFA dënon Rumaninë për incidentet në ndeshjen ndaj Kosovës

UEFA dënon Rumaninë për incidentet në ndeshjen ndaj Kosovës

UEFA ka publikuar dënimin për Rumaninë për shkak të incidenteve të ndodhura në ndeshjen kundër Kosovës, të vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Evropian 2024.


Një ndeshje pa shikues dhe 51 mijë euro është dënimi që shtëpia më e madhe e futbollit evropian i ka dhënë Rumanisë, përcjellë KosovaPress.

“Kosova është Serbi” ishte baneri i cili i shfaq në tribuna nga tifozët rumun, gjë e cila solli ndërprerjen e ndeshjes për 45 minuta.

Lexo edhe

Video