Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Tuchel publikon listën për sfidën me Porton, rikthehet Christensen

Tuchel publikon listën për sfidën me Porton, rikthehet Christensen

Thomas Tuchel ka emëruar një skuadër me 23 lojtarë për të udhëtuar në Sevilla për ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve me Porton.

Andreas Christensen është pjesë e skuadrës pasi humbi ndeshjen e fundjavës ndaj Crystal Palace. Edhe Thiago Silva është përfshirë në këtë grup..

“Blutë” shkojnë në këtë lojë me një epërsi 2-0 nga ndeshja e parë me golat e realizuara nga Mason Mount dhe Ben Chilwell, përcjellë KosovaPress.

Ja skuadra e plotë e Chelseat për ndeshjen me Porton e cila zhvillohet nesër me fillim nga ora 21:00:

Kepa Arrizabalaga

Antonio Rudiger

Marcos Alonso

Andreas Christensen

Jorginho

Thiago Silva

N’Golo Kante

Tammy Abraham

Christian Pulisic


Timo Werner

Ëilly Caballero

Kurt Zouma

Edouard Mendy

Mateo Kovacic

Olivier Giroud

Mason Mount

Callum Hudson-Odoi

Ben Chilwell

Hakim Ziyech

Reece James

Cesar Azpilicueta

Kai Havertz

Emerson

Lexo edhe

Video

error: