Tuchel kërkon edhe yllin e Bayernit në Chelsea

Tuchel kërkon edhe yllin e Bayernit në Chelsea

Chelsea ka zhvilluar një merkato shumë cilësore gjatë kësaj vere, por trajneri Thomas Tuchel vazhdon të shikojë për emra të rinj në tregun e transferimeve.

Sipas raporteve të fundit që vijnë nga “The Express”, trajneri gjerman dëshiron ta sjellë në “Stamford Bridge” anësorin e Bayernit të Mynihut Lory Sane, përcjellë KosovaPress.


Edhe Tottenhami dhe Arsenali kanë shprehur interesim për shërbimet e ish-lojtarit të Manchester Cityt, por përparësia e “Bluve të Londrës” është se ata i ofrojnë lojtarit mundësinë për të luajtur në Ligën e Kampionëve.

Chelsea mund të ofrojë kartonin e njërit nga Hudson-Odoi, Hakim Ziyech ose Christian Pulisic për shërbimet e gjermanit.

Lexo edhe

Video