Tuchel e lavdëron tej mase yllin e skuadrës pas triumfit ndaj Tottenhamit

Tuchel e lavdëron tej mase yllin e skuadrës pas triumfit ndaj Tottenhamit

Thomas Tuchel e ka veçuar N’Golo Kanten për ndikimin e tij në fitoren 3-0 të Chelseat kundër Tottenhamit të dielën.

Reprezentuesi francez erdhi në lojë nga stoli për të zëvendësuar Mason Mountin për pjesën e dytë të ndeshjes dhe ndihmoi “Blutë” të rikuperoheshin nga 45 minutat e para dërrmuese për shkak të një loje shumë ofanzive.

Kante shënoi golin e dytë të skuadrës së tij dhe i bëri përshtypje trajnerit gjerman me paraqitjen e tij të përgjithshme, përcjellë KosovaPress.

“Ai luajti një rol të madh. N’Golo është N’Golo, ai është unik dhe ta kesh atë në fushë bën një ndryshim kaq të madh në gjithçka”, tha Tuchel për “BBC”


“Ai është një lojtar i mirë. Nëse keni N’Golon, keni diçka që të gjithë e kërkojnë. Ai është një djalë i panjohur … Ai është fantastik.”, vazhdoi Tuchel.

Qendërmbrojtësi Thiago Silva gjithashtu e kënaqi trajnerin gjerman duke shënuar golin e parë, ndërsa Antonio Rudiger shënoi të tretin në kohën shtesë.

“Ishte mirë që ai pothuajse shënoi dy herë. Ai ishte aq i fortë. Jam shumë i lumtur për të që ai ishte në gjendje të hapte ndeshjen për ne,” tha Tuchel për reprezentuesin brazilian, i cili mbush 37 vite të mërkurën.

“”Performanca e tij edhe në pjesën e parë ishte e jashtëzakonshme. Ishte një paraqitje fantastike dhe e merituar.”, tha në fund ai.

Lexo edhe

Video