Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Presidenti Donald Trump deklaroi sot se SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Princit britanik Harry dhe gruas së tij, Meghan Markle.


“Unë jam një mik dhe admirues i shkëlqyeshëm i Mbretëreshës dhe Mbretërisë së Bashkuar. Është raportuar se Harry dhe Meghan, të cilët dolën nga Mbretëria, do të banonin përgjithmonë në Kanada. Tani ata janë larguar nga Kanada në SHBA. Megjithatë, SHBA nuk do të paguajë për mbrojtjen e tyre të sigurisë. Ata duhet të paguajnë vetë”, shkruan Trump në Twitter, transmeton KosovaPress.

Lexo edhe

Video

error: