Trump përqeshet me faktin që foli para një numri të vogël të njerëzve

Trump përqeshet me faktin që foli para një numri të vogël të njerëzve

Presidenti amerikan Donald Trump është përqeshur në Twitter për mbajtjen e një fjalimi në kufirin SHBA-Meksikë para një numri të vogël njerëzish.

Trump iu drejtua gazetarëve për herë të parë në Alam, Teksas, të martën dhe më pas ai e quajti ngritjen e murit me Meksikën një “arritje të madhe”, duke shtuar se amendamenti i 25-të përfaqëson “rrezik zero për të”.


Sidoqoftë, përdoruesit e Twitter qeshën me të për shkak të vendndodhjes dhe numrit të njerëzve që ai u drejtohej, raporton faqja Indy100.

“Një hotel i shkëlqyeshëm rrethon murin pranë të cilit po flet Trump,” shkroi një përdorues, ndërsa një tjetër shtoi: “Ka pesë njerëz këtu me siguri”.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: