Trump: Marrëveshja Izrael-EBA një përparim i jashtëzakonshëm

Trump: Marrëveshja Izrael-EBA një përparim i jashtëzakonshëm

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruan sot nën kujdesin e SHBA-së një marrëveshje paqeje historike, u shpreh presidenti amerikan Donald Trump.


“Ky është një përparim i jashtëzakonshëm”, komentoi Trump.

Ai e quajtur këtë normalizim midis marrëdhënieve të dy vendeve një marrëveshje historike paqeje midis dy miqve të shkëlqyer të SHBA-së.

Lexo edhe

Video