Tronditëse, viktima publikon videon e sulmit seksual ndaj saj në qendër të Pejës

Tronditëse, viktima publikon videon e sulmit seksual ndaj saj në qendër të Pejës

Alpinistja Mrika Nikqi ka publikuar një video tronditëse kur kishte qenë viktimë e një sulmi seksual mbrëmjen e së martës në qendër të Pejës.

Në videon e publikuar, ajo ndiqet nga personi që Nikqi e identifikon me inicialet F.B., nga Peja, dhe në një moment kur nuk kalon askush e kap nga mbrapa duke tentuar të bëjë veprime të turpshme.


Personi has në rezistencë nga Nikqi dhe largohet vetëm pasi kupton që po afrohen edhe dy gra të tjera që janë kalimtare të rastit.

Nikqi shkroi në Facebook se personi e ka kryer veprimin me paramendim ndërsa vetë ajo gjendet në një gjendje të rëndë emocionale.

Personi që shihet në video është arrestuar nga Policia e Pejës.

Lexo edhe

Video