Trishtuese, shefi i Milanit diagnostifikohet me kancer në fyt

Trishtuese, shefi i Milanit diagnostifikohet me kancer në fyt

Milano ka lëshuar një deklaratë zyrtare për të njoftuar shefi i skuadrës Ivan Gazidis është diagnostikuar me kancer në fyt.

“AC Milan informon tifozët se shefi ynë, Ivan Gazidis, është diagnostikuar me një kancer në fyt. Bazuar në një seri të gjerë testesh dhe skanimesh, mjekët presin që ai do të shërohet plotësisht, ”thuhet në deklaratën zyrtare të Milanit.

“Ivan do të mbetet operacional gjatë trajtimit të nevojshëm në klinika të specializuara, me mbështetjen e plotë të pronësisë, presidentit Scaroni dhe të gjithë stafit të klubit.”


Gazidis siguroi që kanceri i tij është i shërueshëm dhe ka besim se do të trajtohet me sukses.

“Sigurisht, nuk është momenti i mirë kur diagnostifikohesh më sëmindjen kancerit. Por unë kam një formë shumë të shërueshme të kancerit dhe një diagnozë pozitive. Unë kam ekspertizë mjekësore të klasit botëror, dhe mbështetjen e kaq shumë të dashurve dhe të gjithëve në klub, dhe kam besim të bazuar në të gjitha këshillat që kanceri do të trajtohet me sukses, me një shërim të plotë, “tha ish-drejtori i Arsenalit.

“Diagnoza ime demonstron rëndësinë e kontrolleve të rregullta mjekësore, edhe nëse nuk keni simptoma. Unë do t’i inkurajoja të gjithë që t’i jepnin përparësi shëndetit të tyre dhe të siguroheshin, madje edhe në detyrimet ditore të jetës dhe punës, që ata të kryenin kontrollet e tyre të rregullta mjekësore. “

“Ne kemi një ekip të fortë, si brenda dhe jashtë fushës dhe unë kam besim të plotë në aftësinë e tyre për të çuar përpara klubin tonë gjatë javëve të ardhshme. Shihemi së shpejti dhe gjithmonë Forza Milan. ”, ka thënë Gazidis.

Lexo edhe

Video

error: