Trepça-Ylli, sonte zhvillohet sfida e dytë, interesim i madh për bileta

Trepça-Ylli, sonte zhvillohet sfida e dytë, interesim i madh për bileta

Sonte do të zhvillohet finalja e dytë e “Play-off”-it mes Trepçës dhe Golden Eagle Yllitt. Ndeshja zhvillohet nga ora 20:30 në Mitrovicë.

Përballjen e parë e fituan therandasit me rezultat 63:62, me tre pikëshin në fund nga Henrik Sirko, ndërsa skuadra që shënon tri fitore shpallet kampion i Kosovës.

Këto dy skuadra kishin përfunduar garat e rregullta, në pozitën e parë, përkatësisht të dytë.


Në garat e rregullta u përballën katër herë, duke shënuar nga dy fitore ndaj njëra-tjetrës, që tregon për rivalitetin e madh, që kanë pasur në këtë edicion.

Ylli synon mbrojtjen e titullit, që do të ishte titulli i dytë i Kosovës në histori të klubit, kurse mitrovicasit shpresojnë të fitojnë titullin pas një dekade.

Golden Eagle në gjysmëfinale të “Play-off”-it kishte mundur Sigal Prishtinën 3:0, kurse ‘Xehetarët’ eliminuan Pejën me seri prej 3:1.

Interesimi për blerjen e biletave për të parë këtë ndeshje në palestër mësohet se është i madh. Në pikat e shitjes së biletave është parë numër i madh i të interesuarve, madje në disa raste është kërkuar edhe ndërhyrja e policisë për të ruajtur rendin dhe qetësinë.

Lexo edhe

Video