Treni godet veturën, lëndohen katër persona në Pejë

Treni godet veturën, lëndohen katër persona në Pejë

Një makinë që po kalonte binarët në pjesën ku rruga tranzitore lidhet me rrugën kryesore me katër korsi Pejë-Prishtinë, është goditur nga treni këtë të mërkurë.

Aksidenti që ndodhi rreth orës 12:30 në dalje të qytetit të Pejës u lënduan katër persona.


Të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Pejës. kështu ka bërë të ditur për KosovaPress zëdhënësi i Policisë së Pejës, Driton Rugova.

“Treni i udhëtarëve ka goditur një veturë dhe si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar katër persona, të cilët kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në spitalin e Pejës për trajtim. Kurse, njësia rajonale rrugore për hetimin e aksidenteve është duke hetuar rastin”, tha tregoi Rugova.

Lexo edhe

Video