Trajneri i ri i Prishtinës debuton me këtë formacion kundër Dukagjinit

Trajneri i ri i Prishtinës debuton me këtë formacion kundër Dukagjinit

Superliga e Kosovës rikthehet me vetëm një ndeshje në programin e sotëm, ku me fillim nga ora 13:00 kampioni aktual Prishtina e pret në stadiumin “Fadil Vokrri” skuadrën e Dukagjinit.

Në xhiron e fundit që të dy skuadrat e zhvilluan, Prishtina barazoi 1:1 me skuadrën e Gjilanit, kurse Dukagjini e mposhti me rezultat minimal 1:0 Feronikelin, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, barazimi i Prishtinës kundër Gjilanit ishte ndeshja e fundit për trajneri Zekirija Ramadani, të cilin “Plisat” e shkarkuan vetëm për ta emëruar Abdulah Ibrakoviq në krye të skuadrës.

Ibrakoviq do ta fillojë epokën si trajner i Prishtinës sot, ku edhe ka përzgjedhur formacionin startues për ndeshjen kundër Dukagjinit.


Në anën tjetër, edhe skuadra e Dukagjinit ka publikuar formacionin me të cilin do ta fillojë këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare të Prishtinës dhe Dukagjinit i gjeni më poshtë.

Prishtina (4-4-2): Halimi; Krasniqi, Bekteshi, Mici, Abazi; Karabeci, Boshnjaku, Hoti, Krasniqi; Tolaj, Kryeziu

Dukagjini (4-3-3): Haxhihamza; Dallku, Syla, Kuqi, Basriu; Jashanica, Ahmeti, Shabani; Carioca, Merlaku, Januzi

13:00 Prishtina – Dukagjini (Stadiumi Fadil Vokrri)

Lexo edhe

Video