Trafikoi një femër të mitur, arrestohet nga policia

Trafikoi një femër të mitur, arrestohet nga policia

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që trafikoi një femër të mitur.


Viktima është dërguar në strehimore, ndërsa i dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

“Është arrestuar i dyshuar mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka trafikuar viktimën femër kosovare të mitur. Si prova materiale janë konfiskuar,  dy  telefona celular dhe një thikë. Viktima është dërguar në strehimore, ndërsa i dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

error: