Tottenhami nuk dorëzohet nga transferimi i yllit të Romës

Tottenhami nuk dorëzohet nga transferimi i yllit të Romës

Tottenhami po vazhdon bisedimet me Romën për një transferim të mundshëm për italianin Nicolo Zaniolo, kupton “90min”.

Tottenham ka bërë tashmë gjashtë transferime këtë afat kalimtar dhe po vazhdon të përforcohet përpara rikthimit të tyre në Ligën e Kampionëve këtë sezon.


Është raportuar më parë për interesin e skuadrës angleze për Zaniolon, dhe pavarësisht shpresave të Romës për ta mbajtur atë dhe për t’i dhënë një kontratë të re më vonë këtë vit, Tottenham po vazhdon të shtyjë për një transferim, megjithëse kjo lëvizje mund të prek shifrën e 50 milionë eurove, përcjell KosovaPress.

Drejtori sportiv i Tottenhamit, Fabio Paratici ka zhvilluar bisedime të mëtejshme me menaxherin e përgjithshëm të Romës, Tiago Pinto, ndërsa Zaniolo u paraqit në fitoren 1:0 të Romës para-sezonale ndaj Spurs në Izrael të shtunën.

Juventusi mbetet i interesuar në Zaniolon dhe thuhet të ketë zhvilluar gjithashtu negociata me Romën këtë verë, por Tottenham po e kryeson garën për 23-vjeçarin, i cili është i hapur për të kaluar në Angli.

Lexo edhe

Video