Tottenhami “bomabardon” Cityn me dy gola në fund të pjesës së parë (VIDEO)

Tottenhami “bomabardon” Cityn me dy gola në fund të pjesës së parë (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin anglez mes Manchester Cityt dhe skuadrës së Tottenhamit, ku kjo e fundit hynë në pushim në epërsi prej dy golave.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Etihad”, Manchester City gjendet në disavantazh prej 2:0 si vendas kundër Tottenhamit, raporton KosovaPress.

 Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Dejan Kulsevski, i cili kaloi Tottenhamin në epërsi prej 1:0 në minutën e 44’, kurse Emerson Royal shënoi në minutën e 45+2’ për 2:0.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat 2:0 në favor të Tottenhamit.


Golat i gjeni më poshtë.

Kulusevski 1:0 minuta e 44’

(21) TheFootballHub on Twitter: “GOAL! Manchester City 0-1 Tottenham (45 Dejan Kulusevski) https://t.co/04zxckXUyp” / Twitter

Emerson Royal 2:0 45+2’

(21) TheFootballHub on Twitter: “GOAL! Manchester City 0-2 Tottenham (45+2 Emerson Royal) https://t.co/ZLTjHQ9yl8” / Twitter

Lexo edhe

Video