Tottenhami bëhet me portier të ri

Tottenhami bëhet me portier të ri

Skuadra e Tottenhamit tani është shumë afër që të bëhet me portier të ri, siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano.

Tottenhami ka arritur marrëveshje të plotë me Empolin për të transferuar portierin Guglielmo Vicario, raporton KosovaPress.


Marrëveshja është arritur për 19 milionë euro, ndërsa Vicario do të nënshkruajë një kontratë pesë vjeçare që do ta mbajë atë te Tottenhami deri në muajin qershor të vitit 2028.

Tottenhami vendosi të transferojë Vicarion pasi që David Raya i Brentfordit u konsiderua një transferim i shtrenjtë nga klubi (50 milionë euro).

Vicario ka qenë ndër portierët më të mirë gjatë viteve të fundit në Serie A, ku edhe ishte në listën e favoritëve të Interit dhe Juventusit.

Lexo edhe

Video