Tottenham lëshon fitoren nga dora, West Ham barazon në minutën 94

Tottenham lëshon fitoren nga dora, West Ham barazon në minutën 94

Tottenham kishte tre gola epërsi kundër West Ham në xhiron e pestë të Premier Ligës angleze, por në fund u detyrua të kënaqet vetëm me një pikë.

Të përzgjedhurit e Jose Moirinhos nisën mirë takimin duke shënuar tre gola për 16 minuta dhe dukej si një skuadër që duhet të bëjë punën e saj deri në fund të lojës.


Goli i parë u shënua nga Son Heung-min i asistuar nga Harry Kane, i dyti nga Kane i asistuar nga Son. Goli i tretë ishte gjithashtu vepër e Kane, por këtë herë asistent ishte Sergio Reguilon.

Rikthimi i madh i West Ham filloi në minutën 82 kur Fabin Balbuena shënoi golin e parë, pas asistimit të Aaron Cresswell. Goli i dytë ishte në fakt autogol i Davinson Sanchez në minutën 85 dhe barazimi erdhi përmes Manuel Lanzini në minutën e katërt të lojës shtesë.

Në këtë mënyrë Tottenham humbi rastin të jetë në mesin e pesë ekipeve më të mira aktualisht në renditjen tabelare. Skuadra e teknikut portugez është në pozitën e gjashtë me tetë pikë, pesë më pak se lideri Everton me 13 pikë.

Video

error: