Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Tollovi në komunikacion, nuk pastrohen rrugët e kryeqytetit

Tollovi në komunikacion, nuk pastrohen rrugët e kryeqytetit

Rrugët në kryeqytet janë bërë vështirë të kalueshme, kjo përshkak të reshjeve të borës që kanë rënë gjatë ditës së shtunë dhe paraditen  e së dielës.

Gjithë kjo situatë u bë edhe më e vështirë meqë qytetarët sot po ushtrojnë të drejtën e tyre për të votuar.

Rrugët e mbuluara me borë kanë shkaktuar bllokim të rrugëve që të shpien tek Parku i Qytetit në Prishtinë, tek “Tregu i Gjelbër” por edhe në rrugët e tjera të kryeqytetit.


KosovaPress sjellë video nga rrugët e Prishtinës.

Ndërsa nga Komuna e Prishtinës thonë se po pastrohen rrugët por përshkak të temperaturave të ulëta, ndikimi i kripës është minimal.

Kurse nga Ministria e Infrastrukturës, rrugët që mbikëqyren nga ta janë të kalueshme.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: