Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin “Golden Foot” sot, ndërsa Andrea Agnelli është nderuar me çmimin “Golden Foot Prestige.”

Ronaldo u shpall fitues i “Këmbës së Artë” më 1 Dhjetor dhe mori çmimin në Principatën e Monakos sot.

Sipas rregullores, një lojtar mund të marrë çmimin “Golden Foot” vetëm një herë në karrierën e tij. Ronaldo e mori çmimin prapa dyerve të mbyllura, për shkak të urgjencës shëndetësore.

Ylli portugez la gjurmët e tij që do të ekspozohen në ikonën “Shëtitorja e Kampionëve” në Monte Carlo, përcjell KosovaPress.


“Marrja e këtij çmimi është një nder, unë jam i lumtur që gjurmët e mia do të jenë afër atyre të kampionëve të tjerë të mëdhenj dhe falënderoj të gjithë publikun që më votoi. Unë gjithmonë do të bëj çmos për të luajtur mirë dhe për të shënuar gola, ”tha Ronaldo.

Andrea Agnelli u nderua gjithashtu me çmimin e parë “Golden Foot Prestige” që u shpall gjithashtu më 1 Dhjetor.

Çmimi është një nder në karrierë kushtuar ekskluzivisht një Presidenti i cili është akoma i angazhuar dhe aktiv.

Princi Albert II i Monakos i përgëzoi fituesit me një video mesazh: “Do të jetë një nder për Principatën e Monakos të ketë gjurmët e një kampioni të tillë si Cristiano Ronaldo dhe të Presidentit të Klubit të Futbollit të Juventusit, Andrea Agnelli në Shëtitoren e Kampionëve, “tha ai.

Çmimi u dha nga Louis Ducruet, djali i Princeshës Stephanie të Monakos.

Lexo edhe

Video

error: