Tirana kuqezi për 28 nëntor

Kryeqyteti shqiptar është stolisur kuqezi për festën e 28 nëntorit.


Sheshet dhe rrugët kryesore të Tiranës janë mbushur me flamuj kuqezi, në vigjilje të Festes së Pavarësisë dhe Flamurit.

Shqipëria, nesër më 28 nëntor feston 110-vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

Lexo edhe

Video