Tifozi i Marokut iu bashkua festës së tifozëve të Senegalit kundër Ekuadorit – video

Tifozi i Marokut iu bashkua festës së tifozëve të Senegalit kundër Ekuadorit – video

Për herë të parë që nga viti 2002, Senegali është në fazën eliminatore të Kupës së Botës.

Njëzet vjet më parë, Senegali tronditi të gjithë duke mposhtur Francën në rrugën e tyre për në 1/16-ën e atij turneu, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, në edicionin e Katarit të Kupës së Botës, Senegali siguroi kalimin tutje duke mposhtur Ekuadorin 2:1 në ndeshjen e fundit të grupit.

Golat e Ismaila Sarr dhe kapitenit fantastik, Kalidou Koulibaly siguruan kualifikimin tutje për Senegalin, ndërsa goli i Moises Caicedos ishte i nderit për Ekuadorin.


Mbrëmja e së martës është ajo që tifozët e Senegalit nuk do ta harrojnë, jo vetëm që ishin veshur për të bërë përshtypje, por edhe pjesa e senegalezëve mund të dëgjohej duke brohoritur me zë të lartë për lojtarët e tyre të dashur gjatë gjithë ndeshjes.

Pas golit të Koulibaly, zhurma brenda stadiumit ishte e lartë, shumë mbresëlënëse dhe festimet ishin thjesht një gëzim për t’u parë. Por, gjatë atyre festimeve u vërejt edhe një tifoz maroken, i cili iu bashkua në gëzim tifozëve të Senegalit.

Momentin e gjeni më poshtë.

(20) Chris J on Twitter: “Morocco fan really getting into the spirit with the Senegal fans😂.. love to see exchanging of cultures at the World Cup ⚽️🏟️ https://t.co/omJuAVANui” / Twitter

Lexo edhe

Video