Tifozët romakë të çmendur pas Dybalas, 10,000 prej tyre e presin me brohoritje – video

Tifozët romakë të çmendur pas Dybalas, 10,000 prej tyre e presin me brohoritje – video

Edhe para ardhjes së Paulo Dybala, entuziazmi i tifozëve romak ndaj argjentinasit ishte i madh.

Në fakt, rreth 10,000 tifozë u shfaqën në vend për të pritur Dybalan teksa ai bënte paraqitjen e parë para tyre në sheshin e Koloseut.

Që prej largimit si lojtar i lirë nga Juventusi, ylli argjentinas ishte i shumëkërkuar nga Interi dhe Milani, por ishte skuadra e Romës ajo e cila ia fitoi zemrën Dybalas.


Videon e tifozëve duke e pritur Dybalan e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video