Tifozët e Romës përplasen me policinë para derbit me Lazion

Tifozët e Romës përplasen me policinë para derbit me Lazion

Tashmë ka raportime për përplasje mes ultrasve të Romës dhe policisë jashtë stadiumit “Olimpico” përpara ndeshjes së sotme në “Derby della Capitale” kundër Lazios .

Apelet për qetësi janë hedhur poshtë nga të dyshuarit e zakonshëm, pasi gati dy orë para fillimit të ndeshjes, tashmë ka pasur përplasje mes ultrasve të Romës dhe policisë.

Incidenti ndodhi pranë Ponte della Musica.


Ultrasit e Lazios po mblidhen pranë Ponte Milvio për marshimin e tyre drejt stadiumit, ndërkohë që situata mbetet e tensionuar.

Lazio dhe Roma ballafaqohen në “Olimpico” me fillim nga ora 18:00.

Lexo edhe

Video