Thiago shënon gol të bukur për Liverpoolin

Thiago shënon gol të bukur për Liverpoolin

Tanimë vendasit e kanë thelluar rezultatin kundër Southampton në tre gola.

Gjigandi anglez Liverpool nuk ka të ndalur së shënuari ndaj Southampton, ku ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshje përmes mesfushorit Thiago Alcantara, përcjell KosovaPress.

Në fakt, pas një harkimi në zonë dhe një tollovie të krijuar në mbrojtjes e Southampton, Thiago bën disa lëvizje interesante duke iu shmangur lojtarëve kundërshtarë dhe lëshon një goditje për të shënuar një gol të bukur, dhe njëkohësisht golin e tretë për Liverpoolinnë minutën e 97’ të ndeshjes.


Rezultati momental i ndeshjes është 3:0.

Golin e Thiagos e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video