Thaçi reagon Daçiqit e Vulinit: Serbia nuk i ka ndryshuar politikat e saj fashiste

Thaçi reagon Daçiqit e Vulinit: Serbia nuk i ka ndryshuar politikat e saj fashiste

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar ndaj deklaratave fyese të Sllobës së vogël Ivica Daçiq dhe ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksander Vulin.

Këta të fundit janë shprehur me fjalë ofenduese për viktimat shqiptare të luftës së fundit në Kosovë.


E retorika serbo-fashiste është dënuar ashpër nga ana e kreut të vendit tonë.

“Deklarata fyese të Daçiq dhe Vulin për viktimat civile të luftës, të vrarë nga regjimi i Millosheviqit, janë provë se Serbia ende nuk i ka ndryshuar politikat e saj fashiste. Veprime të tilla dëmtojnë dialogun dhe minojnë përpjekjet tona të përbashkëta për pajtimin”, ka shkruar Hashim Thaçi në Twitter.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Panchev: Në Hagë duhet të jenë Aleksandër Vuçiq e Ivica Daçiq Osmani: Daçiq duke fshehur krimet po bënë krim të dyfishtë Hoxhaj reagon ashpër ndaj Vuçiq, kërkon reagim ndërkombëtar Shala: Kërcënimi i Vuçiqit mesash i qartë për faktorin e brendshëm politik të Kosovës Pandeli Majko i reagon ashpër Vuçiqit për luftë: Do t’i dihet fillimi, por jo fundi Quni i reagon Vuçiqit: Mos e harroni ferrin e Koshares ​Edita Tahiri: Bota mendjen te pandemia, Serbia e Vuçiqit mendjen te lufta Haradinaj-Stublla: Aleksandar Vuçiq – ‘këlysh i Rusisë’ Osmani: Vuçiq po kërcënon me luftë të dhunshme Thaçi reagon Daçiqit e Vulinit: Serbia nuk i ka ndryshuar politikat e saj fashiste […]

Komentet janë të mbyllura.