Thaçi pret Cakajn

Thaçi pret Cakajn

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ministrin në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj.

I pari i shtetit shprehu fjalët më të mira për kryediplomatin shqiptar në rolin e tij për avancimin dhe njohjen e Kosovës.


Për kufirin Kosovë-Shqipëri, Cakaj tha se Kosova dhe Shqipëria momentalisht kanë një kufij simbolik ne duhet të fillojë puna për ta hequr atë.

Lexo edhe

Video