Thaçi: Pikëlluese ishte vdekja e Rexhë Krasniqit

Thaçi: Pikëlluese ishte vdekja e Rexhë Krasniqit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar për vdekjen e veprimtarit dhe veteranit të UÇK-së, Rexhë Krasniqi.


Kreu i shtetit shkroi se vdekja e Krasniqit ishte pikëlluese ndërsa kujtoi edhe veprimtarinë e tij në shërbim të vendit.

“Pikëlluese ishte vdekja e mikut tim, Rexhë Krasniqi. Ai ishte veprimtar i hershëm në Lëvizjen Kombëtare, në aksionin për pajtimin e gjaqeve dhe ishte një ndër themeluesit e Shoqatës për Kthimin e Shqiptarëve. Rexha ishte edhe luftëtar i lirisë dhe veteran i UÇK-së. Ngushëllime familjes Krasniqi dhe gjithë miqve të tij”, shkroi Thaçi në Facebook.

Lexo edhe

Video

error: