Thaçi ngushëllon për vdekjen e Dellovës

Thaçi ngushëllon për vdekjen e Dellovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar me rastin e vdekjes së profesorit Kadri Dellova.


“Me pikëllim morëm lajmin për vdekjen e veprimtarit të shquar Kadri Dellova, asambleist në Kuvendin Komunal të Rahovecit. Familjes Dellova dhe kolegëve të tij u shprehim ngushëllimet më të sinqerta”, shkroi Thaçi në Facebook.

Ndryshe, Dellova ndërroi jetë gjatë ditës së hënë, ndërsa sot pritet varrimi i tij.

Lexo edhe

Video