Tevez emërohet trajner i skuadrës argjentinase

Tevez emërohet trajner i skuadrës argjentinase

Carlos Teves e ka nisur aventurën e trajnerit dhe është emëruar në krye të skuadrës argjentinase Rosario Central.


Kjo do të jetë eksperienca e parë e Tevezit si trajnerit dhe ai ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me klubin argjentinas, përcjellë KosovaPress.

Në karrierën e tij si futbollist, Teves ishte shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur për skuadra të mëdha evropiane si Manchester United, Manchester City dhe Juventus, kurse ishte edhe pjesë e Boca Juniors dhe Corinthians.

Video