Teuta Arifi rezulton pozitiv me COVID-19

Teuta Arifi rezulton pozitiv me COVID-19

Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi ka rezultuar pozitiv me Covid-19.


Ajo ka njoftuar se dje pas disa shqetësimeve të lehta shëndetësore, u testua dhe rezultoi pozitive ndaj COVID-19..

“Duke respektuar protokolet shëndetësore, në ditët në vijim do të qëndroj në vetizolim duke marrë terapinë e nevojshme. Edhe pse para me shumë se 1 muaj e gjysmë pranova dozën e dytë të vaksinës, virusi është ende mes nesh dhe mund ta prekë gjithësecilin. Falë vaksinimit deri më tani kam vetëm simptoma të lehtë, andaj inkurajoj të gjithë qytetarët që sa më shpejtë të vaksinohen! ka shkruar e para e Komunës së Tetovës në rrjetet sociale. Qëndroni të kujdesshëm dhe të përgjegjshëm, mbroni veten, familjen, dhe të tjerët rreth jush”, është mesazhi i kryetares Arifi.

Lexo edhe

Video

error: