Tetë të vrarë dhe shumë të plagosur pas shpërthimeve në Kiev

Tetë të vrarë dhe shumë të plagosur pas shpërthimeve në Kiev

Shpërthime të mëdha tronditën Kievin, për herë të parë pas disa muajsh duke shkaktuar deri tani tetë të vrarë dhe shumë të plagosur.

Shpërthime të mëdha ndodhën sot në qendër të kryeqytetit ukrainas, Kiev, pasi Moska më parë kërcënoi me hakmarrje për shpërthimin e fundjavës që dëmtoi urën e rëndësishme të Rusisë në Krime.


“Ka pasur disa pasoja në qytet”, tha kryebashkiaku Vitali Klitschko. Re tymi u panë mbi horizontin e Kievit.

Numri i saktë i pasojave dhe objektivat e tyre ishin të paqarta, me dëshmitarët që raportuan se kishin dëgjuar tre ose katër shpërthime. Klitschko tha se më shumë detaje do të publikohen së shpejti./Atsh

Lexo edhe

Video