Tërmet te Juventusi, jep dorëheqje presidenti Agnelli dhe e gjithë kryesia

Tërmet te Juventusi, jep dorëheqje presidenti Agnelli dhe e gjithë kryesia

Një lajm i jashtëzakonshëm ka arritur në këto momente nga mediat italian sipas të cilave tashmë Andrea Agnelli ka dhënë dorëheqje nga posti i presidentit të Juventusit, e bashkë me të edhe e gjithë pjesa tjetër e kryesiss.


Në mbledhjen e jashtëzakonshme të këshillit të klubit të Juventusit të zhvilluar në Continassa, numri një i Juventusit ka paraqitur dorëheqjen së bashku me zëvendësin e tij Pavel Nedved, drejtorin ekzekutiv Maurizio Arrivabene dhe anëtarët e tjerë të Bordit, përcjellë KosovaPress.

Telashe e mëdha në aspektin financiar mësohet të kenë qenë arsyet kryesore për këtë vendim.

Lexo edhe

Video