Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Tërmet në Austri

Tërmet në Austri

Një tërmet me fuqi 4.2 sipas Rihterit tronditi Austrinë sonte rreth orës 18:25, njoftoi Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 50 kilometra në jug të Vjenës. Instituti Sizmologjik i Austrisë njoftoi se tërmeti ishte me magnitudë 4.6. EMSC së pari raportoi për një tërmet me fuqi 4.9 ballë dhe më pas njoftoi se tërmeti ishte me fuqi 4.2.


“E gjithë dhoma po dridhej, por asgjë nuk ra”, tha një përdorues në aplikacionin EMSC, duke shtuar se ai ishte në dhomën në katin e parë dhe se e gjithë dyshemeja u dridh.

Lexo edhe

Video

error: