Tek Bayern Munich asnjë nuk është infektuar me Koronavirus

Tek Bayern Munich asnjë nuk është infektuar me Koronavirus

Koronavirus ka pezulluar futbollin, këtu nuk bën përjashtim edhe skuadra e Bayern Munich.

Lojtarët e skuadrës gjermane po qëndrojnë në shtëpitë e tyre, dhe ushqimin për ta po e përgatit kuzhinieri Alfons Schuhbeck. Ai gjithashtu pretendon se ai ka përgatitur një ilaç që të mbron nga Koronavirusi, dhe atë ua jep lojtarëve.

“Ne duhet të bëjmë diçka të mirë për trupin tonë në planin afatgjatë. Njerëzit gjithashtu shpenzojnë 35 euro për naftë për makinën dhe asgjë nuk ndodh, por një litër vaj për trupin tonë është rreth dy euro. Për lojtarët e Bajernit, unë bëj lëng xhenxhefili çdo mëngjes. Për të qenë të saktë, gjysma xhenxhefil i shtrydhur dhe tjera lëng limoni. Djemtë gjithashtu konsumojnë acide yndyrore Omega-3 përmes vajit të peshkut dhe farave të lirit ose shegës. Përveç kësaj, unë rekomandoj shafran të Indisë ose hudhër.


 

 

Nëse pini ilaçin gjatë gjithë kësaj kohe, me siguri nuk do të infektohen me Koronavirus”, u shpreh kuzhinieri i Bajernin.

Vlen për t’u theksuar se asnjë futbollist i Bayern deri më tani nuk është infektuar me Koronavirus.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.