Të shtëna me armë në Denver, vriten 3 persona, plagosen 4 të tjerë

Të shtëna me armë në Denver, vriten 3 persona, plagosen 4 të tjerë

Katër persona u vranë dhe tre të tjerë u plagosën, si pasojë e të shtënave me armë në zonën e metrosë së Denverit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

I dyshuari, ende i  paidentifikuar, u vra nga oficerët në periferi të Denverit, në Lakewood.


Policia informon se të shtënat filluan rreth orës 17:00. Katër persona u qëlluan në dy lokacione të ndryshme, 3 prej të cilëve për vdekje, para se të niste shkëmbimi i zjarrit mes të dyshuarit dhe policisë së Denverit.

Asnjë oficer nuk u lëndua në këtë rast, por i dyshuari e çaktivizoi automjetin e tyre përpara se të ikte në Lakewood.

Lexo edhe

Video