Të gjitha skuadrat që siguruan 1/8-ën e finales së Kupës së Kosovës

Të gjitha skuadrat që siguruan 1/8-ën e finales së Kupës së Kosovës

Është kompletuar sot faza e 1/8-ës së finales së Kupës së Kosovës pas pesë ndeshjeve të zhvilluara gjatë ditës ku skuadra si Drita, KEK-u, Ferizaj dhe Arbëria iu bashkuan grupit të ekipeve që e siguruan të mërkurën plasmanin në raundin tjetër.

Drita e Gjilanit vazhdoi tutje pas fitores ndaj Drenasit në vazhdime me rezultat minimal 1-0, transmeton KosovaPress.

Këto janë të gjitha skuadrat e kualifikuara në fazën 1/8 të Kupës së Kosovës:

Prishtina, Ballkani, Drenica, Gjilani, Llapi, Malisheva, Fushë Kosova, 2 Korriku, Ramiz Sadiku, Ulpiana, Onix, Dukagjini, Drita, Ferizaj, Arbëria dhe KEK-u.

Rezultatet komplete të 1/16 së finales në Kupën e Kosovës

E mërkurë, 01.12 2021

Ramiz Sadiku – Vushtrria 1:1, pas vazhdimeve 2:1

Feronikeli – Fushë Kosova 0:0 në vazhdime 0:0, pas penalltive 1:4

A&N – Gjilani 0:1

Drenica – Vllaznia 3:1

Besa – Prishtina 0:4


Malisheva – Istogu 1:0

Ulpiana – Vëllaznimi 3:0

Rahoveci – Ballkani 1:3

Trepça’89 – 2 Korriku 2:2, pas vazhdimeve 2:2, pas penalltive 3:4

Llapi – Kika 2:1

Prizreni – Onix 1:5

E enjte, 2 dhjetor 2021

Drita – Drenasi 0:0, pas vazhdimeve 1:0

Liria – Dukagjini 2:4

Arbëria – Vitia 4:0

KEK-u – Trepça 1:0

Flamurtari – Ferizaj 0:0, pas vazhdimeve 0:3

Lexo edhe

Video