Tajani: Kosova e Serbia të veprojnë kundër çdo veprimi të njëanshëm

Tajani: Kosova e Serbia të veprojnë kundër çdo veprimi të njëanshëm

Ministri i Jashtëm italian, Antonio Tajani ka biseduar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, të cilët i ka siguruar angazhimin e Italisë për stabilitetin në Ballkan. 


“I bëjmë thirrje udhëheqjes së tyre për moderim dhe kundër çdo veprimi të njëanshëm.  Italia është protagoniste për paqen”, ka shkruar ai në Tëitter.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.