Tahiri thotë se situata në Deçan është injoruar nga kryeministri Kurti

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, tha se rasti i helmimit të qytetarëve të Komunës së Deçanit është injoruar dhe është shpërfillur nga Qeveria e Kosovës dhe kryeministri Albin Kurti. Ai në seancën e sotme e sotme plenare, tha se nuk ka ndodhur në histori të një shteti që … Continue reading Tahiri thotë se situata në Deçan është injoruar nga kryeministri Kurti