Tahiri mirëpritet në familjen e Heroit të Kosovës Xajë Jashari

Tahiri mirëpritet në familjen e Heroit të Kosovës Xajë Jashari

Xhafer Tahiri, kryetari aktual i komunës së Vushtrrisë dhe njëherësh kandidati për kryetar të komunës nga radhët e LDK-së, në mbrëmjen e së enjtes u mirëprit në familjen e Heroit të Kosovës, Xajë Jashari.

Tahiri sot ishte në konakun e Dem Jashari, të cilin e konsideron si veprimtar të madh të çështjes kombëtare, që ka ardh nga diaspora dhe kanë biseduar për zhvillimin e qytetit të Vushtrrisë, apo siç e quan Tahiri, qytetin që duam.

“Faleminderit diasporë 

Faleminderit familja Jashari ” shkruan Tahiri.


Postimi i plotë:

Sonte u mirëpritëm në familjen e Heroit të Kosovës Xajë Jashari në Stroc.

Në konakun e veprimtarit të madh të çështjes kombëtare Dem Jashari, i cili ka ardh nga diaspora biseduam për zhvillimin e qytetit qe duam 

Faleminderit diasporë 

Faleminderit familja Jashari

Lexo edhe

Video

error: