Tahiri: Haradinaj kandidati më i denjë për të qenë president i vendit

Tahiri: Haradinaj kandidati më i denjë për të qenë president i vendit

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republiëks së Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se në këto rrethana lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është kandidati më i denjë për të qenë president i vendit.

Në Debat Plus në Dukagjin, Tahiri ka thënë se Haradinaj, e ka kapacitetin dhe njohurit e duhura për të krijuar një stabilitet në këto rrethana të krijuara pas aktakuzave të Gjykatës Speciale.


“Ramush Haradinaj është kandidati më i denjë për president të vendit. Në këto rrethana që nuk janë të lehta, Haradinaj, e ka kapacitetin dhe njohurit për të krijuar një stabilitet në këto rrethana”, tha ai.

Tahiri po ashtu ka thënë se AAK-ja nuk do të votojë ndonjë kandidat tjetër për president.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: