​Marrëveshja për energjinë në veri, Fejzullahu: Ndikimet pozitive që presim

Kryesuesi i bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE), Ymer Fejzullahu, deklaroi se implementimi i marrëveshjes për energjinë në…

ZRRE shqyrton sot kërkesën e “Elektrosever” për licencim

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) do të shqyrtojë sot kërkesën për dhënie të licencës për furnizim me…

​Mocioni për shkarkimin e bordit të ZRRE-së nuk kalon në Komisionin për Ekonomi

Me 6 vota kundër Komisioni për Ekonomi hodhi poshtë mocionin e dhjetë deputetëve të LDK-së për shkarkimin e bordit të…

​Bajrami: Ja pse Qeveria po frikësohet të shkarkojë bordin e ZRrE-së

Qeveria ka frikë ta shkarkojë bordin e ZRRE-së, për faktin se ata mund të tregojnë me instruksione të kujt kanë…

​ZRrE pret vendimin e Apelit, çmimi i shtrenjtë i energjisë mbetet në fuqi

Kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë, Ymer Fejzullahu e ka quajtur vendim të drejtë shtrenjtimin e energjisë…

Gjykata pezullon vendimin e ZRrE-së për tarifat e reja të energjisë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur që të pezullojë përkohësisht ekzekutimin e vendimit të ZRrE-së për shtrenjtim të energjisë elektrike.…

​ZRrE: PSD hyri dhunshëm dhe po pamundëson punën

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka reaguar përmes një komunikate duke thënë se aktivistët e PSD-së po pengojnë punën e…

Sot mbyllet afati për komente për propozimin e ZRrE-së për shtrenjtim të rrymës

Sot në ora 16:00 përfundon afati për të dhënë komente për raportin konsultativ që paraqet qëndrimet e ZRRE-së për ristrukturimin…

ZRRE shtyn afatin për dhënien e komenteve për ristrukturimin e tarifave

Zyra e Rregullatorit për Energji ka shtyrë afatin për dhënien e komenteve për ristrukturimin e tarifave deri më datën 31…

​PSD akuzon qeverinë se po i nënshtrohet KEDS-it dhe KESCO-s

Partia Socialdemokrate mbajti paraditen e sotme një aktivitet ky vendosi një baner në hyrje të ndërtesës së Qeverisë së Kosovës…