Rashit Qalaj dëshmon në procesin ndaj Haradinajt dhe Gucatit

​Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë: Kundërshtimin e kemi ndaj qasjes që ka prokuroria dhe jo ndaj gjykatës Haradinaj: Kam vepruar…

​Haradinaj përfundon dëshminë në Hagë: Kundërshtimin e kemi ndaj qasjes që ka prokuroria dhe jo ndaj gjykatës

Ish-nënkryetari i Organizatës së veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj a ka thënë se kundërshtimin e kanë ndaj qasjes…

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK

Edhe sot do të vazhdojë seanca gjyqësore në Dhomat e Specializuara në Hagë, ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të…

Dëshmitari i tretë: Ende kam pasoja nga maltretimet e bëra në Zllashë

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka përfunduar pyetjet për dëshmitarin e tretë kundër Salih Mustafës në Hagë dhe gjykimi do…

Presidenti Thaçi edhe sot vazhdon intervistimin në Hagë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi edhe gjatë ditës së sotme do të intervistohet nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në…

Thaçi për intervistim në Hagë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e…
error: