Zvicra mposht Portugalinë, Spanja Republikën e Çekisë

Janë zhvilluar të dielën edhe dy ndeshjet e radhës në Grupin 2 të Ligës A në Ligën e Kombeve që…

Portugalia mposht Zvicrën, Republika Çeke barazon me Spanjën

Janë luajtur ndeshjet e xhiros së dytë të Grupit 2 të Ligës A të Kombeve. Portugezët ishin më të mirë…

Haradinaj takon bashkatdhetarët në Zvicër: Gjithmonë mirënjohës ndaj tyre

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një takim me bashkatdhetarët në Lozanë të Zvicrës. Në një postim në…

​Kurti takon mërgimtarët dhe studentët në Zurich

Në kuadër të iniciativës së qeverisë për dialog me mërgatën, kryeministri Albin Kurti në dy takime të ndara ka takuar…

​“Mërgimtarët na sjellin çokollata zvicerane”, Kurti në një fabrikë çokollatash

Kryeministri Albin Kurti ka vizituar fabrikën zvicerane të prodhimit të çokollatës “Läderach”. Duke shprehur kënaqësinë për vizitën, Kurti ka thënë…

Zvicra sekuestron pronat e bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Ukrainës

Qeveria zvicerane njoftoi sot se planifikon të konfiskojë pronën me vlerë më shumë se 100 milionë franga zvicerane nga një…

Zvicra nuk e fton Andi Zeqirin për ndeshjet e Ligës së Kombeve

Trajneri i Kombëtares së Zvicrës Murat Yakin nuk e ka ftuar kosovarin Andi Zeqiri për ndeshjet e Ligës së Kombeve…

​Kurti mbyll vizitën në SHBA, sot në Zvicër

Kryeministri Kurti merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar…

Zvicra dëshiron të blejë 36 avionë luftarakë F-35A

Qeveria zvicerane do të nënshkruajë një marrëveshje për blerjen e 36 avionëve të lehtë Lockheed Martin F-35A, u njoftua sot.…

​Ambasadori zviceran për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi: Kërkohet guxim

Ambasadori zviceran në vendin tonë, Thomas Kolly, shpreson që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të ketë një “përfundim të mirë”.…