Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Zvicra planifikon lehtësimin e masave antiCOVID-19

Zvicra ka në plan të lehtësojë masat në sektorin publik, duke filluar nga 31 maji, njoftoi sot qeveria e këtij…

Zvicra lehtëson masat antiCOVID-19

​Zvicra njoftoi sot lehtësimin e moderuar të masave të saj antiCOVID-19, kundër vendimeve të pjesës më të madhe të Europës…

“Katar 2022”, Zvicra e hap kualifikimin me fitore

Kombëtarja e Zvicrës e ka hapur me fitore kampanjën për kualifikim në Botërorin “Katar 2022”, ku mposhti si mysafirë Bullgarinë.…

Bullgari-Zvicër, formacionet zyrtare

Bullgaria dhe Zvicra do të fillojnë sot aventurën e tyre drejt kualifikimit në “Katar 2022”, ku do të zhvillojnë ndeshje…

Zvicra shtyn hapjen për shkak të përkeqësimit të situatës epidemiologjike

​Rritja e normave të COVID-19 e detyroi sot qeverinë zvicerane të tërhiqet nga planet për të lehtësuar masat e bllokimit…

Maudet për integrimin dhe kontributin e shqiptarëve: Të angazhuar për të investuar në shoqërinë e Gjenevës

Komuniteti shqiptar është i integruar më së miri në shoqërinë zvicerane, deklaron në një intervistë politikani liberal zviceran, Pierre Maudet.…

Zvicër: Qytetarët mbështesin ndalimin e nikabit dhe burkës

Në referendumin e sotëm, qytetarët e Zvicrës mbështetën propozimin e së djathtës ekstreme për të ndaluar veshjen e nikabit dhe…

Osmani takon nënkryetaren e Këshillit Nacional të Zvicrës: Kälin shprehu qartë mbështetjen për Kosovën

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osamni po vazhdon edhe sot takimet zyrtare në Zvicër. Osmani sot është pritur në…

Rënia e GDP-së zvicerane në vitin 2020, më e madhja që nga kriza e naftës

Prodhimi i brendshëm bruto i Zvicrës ra 2.9 për qind në vitin 2020, më i larti që nga kriza e…

Zvicra do të fillojë lehtësimin e “bllokimit” më 1 mars

Zvicra do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese të paraqitura kundër përhapjes së COVID-19 më 1 mars, njoftoi sot qeveria…
error: