​Policia e Kosovës për veriun: Situatë e brishtë, por e qetë

Policia e Kosovës vlerëson se situata në Leposaviq, Zubin-Potok dhe në Zveçan është e brishtë, por e qetë. Përmes një…

​Sulmet ndaj KFOR-it, plagosen 11 ushtarë italianë

Gjatë sulmeve të serbëve me maska të grumbulluar në komunat veriore janë plagosur 25 ushtarë të KFOR-it. Agjencia italiane e…

Largohet një kamion-barrikadë në Zveçan, situata është qetë, por nën tension

Situata në komunën e Zveçanit, në veri të Kosovës, aktualisht është e qetë, por nën tension. Forcat e Njësisë Speciale…

​Serbia mbledh Këshillin Kombëtar të Sigurisë

Mëngjesin e sotëm (e shtunë) është mbledhur Këshilli i Sigurisë Kombëtare të Serbisë. Në këtë takim që po mbahet në…

Kryetari i Zveçanit kryen orarin e punës, largohet nga komuna nën masa të rrepta sigurie

Kryetari i komunës së Zveçanit, Ilir Peci sapo ka dalë nga ndërtesa e komunës nën përcjelljen e forcave të policisë,…

Bislimi: Tё sigurohen kushtet qё kryetarët e rinj të komunave në veri tё ushtrojnё detyrat

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi deklaroi se kryetarёt e komunave tё Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit, qё u betuan dje…

Sulmohet ekipi i KTV-së në Zveçan

Në Zveçan u sulmua sot ekipi i Kohavisionit, i cili ishte duke përcjellur zhvillimet atje. Vetura ekipit të KTV-së u…

Situata në veri, Musliu: Ndërkombëtarët të kontrollojnë situatën, ne të kryejmë detyrat

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu ka reaguar pas situatës së krijuar sot në Zveçan, ku janë djegur vetura…

​Të enjten betohen kryetarët e tri komunave veriore

Kryetarët e zgjedhur në tri komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen të enjten në orën 10:00,…