Protestuesit në veri me pankarta propaganduese

Protestuesit serbë tashmë janë mbledhur para objekteve komunale në Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq. Serbët që po protestojnë në Zveçan…

Numër simbolik i protestuesve në veri, punonjësit komunalë nënshkruhen në listat e evidencës

Në tri komunat veriore të vendit, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, ku serbët po protestojnë për të gjashtën ditë kundër…

Lista Serbe i kërkon KFOR-it që Policia e Kosovës të mos qarkullojë në rrugët e Zveçanit

Gjatë ditës një automjet i Policisë së Kosovës, duke provuar të qarkullojë nga stacioni i policisë në Zveçan, në drejtim…

Përfundon protesta në Zveçan

Protesta e sotme në Zveçan është përcjellë me tensione ku ka pasur provokime nga protestuesit në drejtim të KFOR-it. Serbët,…

Thyhen xhamat e veturës së Policisë në Zveçan

Xhamat e një veture të Policisë së Kosovës u thyen para pak çastesh në Zveçan. Një automjet që ishte duke…

​Protestuesit serbë mblidhen në Zveçan

Edhe sot qysh në orën 07:00 të mëngjesit protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para ndërtesës së Komunës së Zveçanit.…

Peci nuk shkoi sot në komunë: Nuk do të dal në zyrë derisa të stabilizohet situata

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, deklaroi se nuk ka pasur propozim nga Ambasada Amerikane që të mos dalin në punë.…

Situatë e qetë në Zveçan, numër më i vogël i protestuesve

Aktualisht në Zveçan situata është e qetë dhe numri i protestuesve është më i vogël. Nga protesta janë larguar përfaqësuesit…